top of page

Turystyka jeździecka

Rajd konny - "Torami w siodle"

Rajd konny "Szlakiem Mławskiej Kolei Dojazdowej - Torami w Siodle", to propozycja czterodniowego rajdu w siodle rozpoczynającego się w naszej stajni. Wybierz się w podróż podczas, której odwiedzisz ciekawe miejscowości ocierając się niejednokrotnie o zaskakujące wydarzenia historyczne, a wszystko to osadzone w malowniczym krajobrazie Mazowsza. Celem naszego rajdu jest poznanie kraju, najbliższej okolicy jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, jak i popularyzacja turystyki konnej, aktywnego wypoczynku oraz poznanie terenów powiatu przasnyskiego i ciechanowskiego.

Istnieje możliwość przebycia szlaku wierzchem lub bryczką, w miesiącach kwiecień-wrzesień. Wycena odbywa się indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów oferty,

rajd konny torami w siodle.png

Interaktywna Gra Terenowa - "Zagraj z Kostką"

Koncepcja powstania szlaku zrodziła się w związku z obchodzonym, w 2018r.  w Polskim Kościele Katolickim, jubileuszem 450 lat śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Stajnia Księstwo, była głównym pomysłodawcą realizacji projektu, zapraszając do współpracy: Studenckie Koło Naukowe Gospodarki przestrzennej przy SGGW, Federację Rossa oraz Fundację SCALAM. Studenckie Koło Szlak św. Stanisława Kostki powstał w oparciu o interaktywną grę terenową, w której uczestnicy mają  możliwość otrzymać odznakę. Jako produkt lokalny, szlak  łączy w sobie walory regionu oraz historię patrona. Trasa dedykowana jest głównie dzieciom i młodzieży. Liczy około 20 km, a użytkownicy szlaku mogą go pokonać  na rowerze, pieszo, a nawet i konno.

Gra szlak Kostki 2 po zmianach.png
bottom of page